English again?

Sanırım yaz rehavetine kapıldık. Böyle bir isteksizlik, bir can sıkıntısı, bir ne diyeceğini bilememek aldı bizi… Desek de inanmayın. FMA cephesinde önemli bir gelişme olmayınca buralar da ıssız kaldı; ama yakında canlanacak ve hatta birkaç konuda kesin bir karara varmadan önce sizlere de danışmamız gerekecek. Takipte kalın.

Başlıktan da anlayacağınız üzere konumuz yine again. Ama bu kez Can’ın parçayı nasıl olup da 1385+ kez dinlediğinden değil, YouTube’daki çevirilerinden bahsedeceğiz. Hem kısa hem de uzun halleri için çok sayıda fandub mevcut, ama aralarından özellikle geekymcgeekstein adlı kullanıcı tarafından yapılan bu çeviri çok hoşumuza gitti:

Dinlerken sözlerini de takip etmek isterseniz videoya sağ tuşla tıklayıp “Watch on YouTube”u seçin, ve ardından açılan pencerede sağdaki “more info” yazısına tıklayın. Hatta hazır oraya girmişken Related Videos bölümünü de kurcalayın. Biraz gezindikten sonra sizin de farkedeceğiniz üzere again’in başka dillerde de çevirileri var. Örneğin Almancası, İspanyolcası ve Lehçesi (Polonyalıların dili) hiç fena olmamış. Şimdi esas soru şu: Aramızda Türkçesini yapmaya cesaret edecek, sesine güvenen biri var mı? ^_^

Daha da güzeli, fandub’lar yalnızca again ile sınırlı değil. Birkaç FMA hayranının bir araya gelip Brotherhood’un ilk bölümü için gerçekleştirdikleri İngilizce dublaj mükemmel olmasa da amatör bir çalışma için son derece başarılı olmuş. Hatta ilk seride Edward’ı seslendiren Vic Mignogna bile videoya yorum yazıp kendilerini tebrik etmiş, biz de ediyoruz:

Olur da YouTube siz bu satırları okuduğunuz sırada yukarıdaki videoyu kaldırmışsa panik yapmayın, zira kendisini buradan da izleyebilirsiniz.

&fmt=18

1 Response to “English again?”


  1. 1 Deddo 07 Ağu 2009, 02:04

    İspanyolca’sı mükemmel ötesi!


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: